kancelaria adwokacka

Kancelaria Adwokacka Paulina Walczuk jest niezależną polską firmą prawniczą z siedzibą w Warszawie, ale działającą na terenie całego kraju oraz utrzymującą szerokie kontakty zagraniczne.

Adwokat Paulina Walczuk prowadzi kompleksową obsługę wszelkich podmiotów prawnych (firm) oraz osób fizycznych (osób prywatnych). Pracownicy Kancelarii posiadają wiedzę z licznych dziedzin prawa, co umożliwia zarówno stałą obsługę, jak i współpracę przy realizacji konkretnych przedsięwzięć prawnych.

Paulina Walczuk

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbywała aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, po której zdała egzamin sędziowski. Uzyskała wpis na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Od 2006 r. prowadzi własną kancelarię. Wcześniej zdobywała doświadczenie zawodowe współpracując z renomowanymi kancelariami, specjalizującymi się w obsłudze prawnej polskich i zagranicznych spółek oraz osób fizycznych. Prowadziła także działalność dydaktyczną wykładając między innymi prawo administracyjne na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada duże doświadczenie w dziedzinie prowadzenia sporów sądowych przed sądami powszechnym i administracyjnymi, a także Sądem Najwyższym, działając szybko i skutecznie na rzecz swoich Klientów. Specjalizuje się w prawie rodzinnym i prawie nieruchomości, doradzając oraz reprezentując Klientów w sądzie i przed innymi organami państwowymi, z najwyższą starannością i sumiennością wypełniając powierzoną jej funkcję pełnomocnika, a w sprawach karnych także obrońcy. Z sukcesami prowadzi również sprawy z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa medycznego, obejmujące postępowania związane z odpowiedzialnością lekarzy za błąd w sztuce lekarskiej. Zajmuje się także prowadzeniem bieżącej i kompleksowej obsługi prawnej przedsiębiorców, obejmującej doradztwo prawne, negocjacje ugodowe oraz reprezentowanie Klientów zarówno w postępowaniu administracyjnym, jak i sądowym oraz egzekucyjnym.

Nasz zespół

Adwokat Prof. Ľubor Cibulka (Słowacja – Bratysława)

Prof. dr hab. Artur Mezglewski (of counsel)

Prof. dr Delaine R. Swenson (of counsel)

Prof. dr hab. Mariusz Wieczorek

Adwokat dr Katarína Gešková (Słowacja – Liptowski Mikulasz, Trnawa)

Adwokat Anna Król-Czarnecka

Adwokat dr Tomáš Majerčák (Słowacja – Koszyce)

Radca prawny dr Sławomir Chomoncik (of counsel)

Radca prawny Dorota Piekart

Radca prawny dr Filip Radoniewicz (of counsel)

Radca prawny dr Paweł Środa

Radca prawny Daniel Zborowski

Dr Martin Geško (Słowacja – Bratysława, Liptowski Mikulasz)

Dr Tomasz Sieniow (of counsel)

Anna Jędryka

Monika Korczyk